VAS, stengods, Argenta, Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

286592. VAS, stengods, Argenta, Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

Grön glasyr, silverdekor med fiskar.
Höjd ca. 15 cm.
Signerad HANDDREJAD ARGENTA 978 I GUSTAVSBERG KÅGE.

Bruksslitage. Obetydligt fotnagg. Invändig missfärgning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca. 15 cm.

Antal besök: 1 154