Grön glasyr, silverdekor med fiskar. Höjd ca. 15 cm. Signerad HANDDREJAD ARGENTA 978 I GUSTAVSBERG KÅGE.
Bruksslitage. Obetydligt fotnagg. Invändig missfärgning.