SKÅLFAT, stengods, Argenta, Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

286453. SKÅLFAT, stengods, Argenta, Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

Grön glasyr, silverdekor.
Diameter ca. 33 cm.
Signerad GUSTAVSBERG KÅGE 899.

Bruksslitage. Mindre krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Grön glasyr, silverdekor.
Diameter ca. 33 cm.

Antal besök: 699