IKON, inträde i Jerusalem, cykla rysk semestercykel i stil med 1700-talet århundrade.

286419. IKON, inträde i Jerusalem, cykla rysk semestercykel i stil med 1700-talet århundrade.

Ikon, inträde till Jerusalem, 18th Century Style ryska festivalen cykel

- ägg tempera på trä
- Ämne: Flytta in i Jerusalem
- Certifikat är tillgängligt
- Skapat omkring 1850
- Tjocka paneler: 2cm
- kyrilliskt manus

Mått: 24,6 x 16 cm (höjd x bredd)

Med inträdet i Jerusalem lämnar Jesus Kristus tiden för undervisning och mirakel bakom sig. Vägen är förberedd för honom med färska grenar och lärjungarna Peter och Johannes följer honom.

Välbevarad. Smärre partiellt slitage på träpannå.

Gör en kostnadsfri värdering!

- ägg tempera på trä
- Ämne: Flytta in i Jerusalem
- Certifikat är tillgängligt
- Skapat omkring 1850
- Tjocka paneler: 2cm
- kyrilliskt manus

Auktionshaus von Brühl
Antal besök: 1 888