286403. KLÄDGALGAR, 12 st, samt KLÄDBORSTE, 1900-tal.
Klädgalgar i trä klädda i läderimitation, fastsatt med nitar, snarlika, längd ca 42,5 cm.
Klädborste med stöd i mässing, etikettmärkt Lady, Swiss Made, längd 33 cm.
Bruksslitage, fläckar/missfärgningar, en klädgalge med lossnad klädsel.