286366. BARVAGN, 1930/40-tal.
Skiva med intarsiadekor. Skivan kan skjutas bakåt då dörrarna är öppna. Längd 70,5, bredd 40,5, höjd ca 64 cm.
Slitage, märken, fläckar. Senare bemålning. Dörrar går inte att stänga/låsa. Stötmärken.
Nyckel/nycklar finns.