SALVADOR DALI, DON QUICHOTE - LE BOUCLIER ROUGE. Färgetsning från 1977, E.A. exemplar, signerad för hand.

286261. SALVADOR DALI, DON QUICHOTE - LE BOUCLIER ROUGE. Färgetsning från 1977, E.A. exemplar, signerad för hand.

Salvador Dali (11.05.1904 Figueres - 23.01.1989 Figueres); här är originalfärgetsning från 1977. Limiterad upplaga om 250 exemplar, handsignerad och med E.A. märkt. Ungefärlig mått: metallram 41 x 51 cm, montage 28 x 41 cm, tryckplatta 23,5 x 33,5 cm. Äkthetsintyg tillgängligt.

Minimala tecken på ålder, blad minimalt vågig.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 893