TABURETTER, ett par, empirstil, 1920-tal.

285818. TABURETTER, ett par, empirstil, 1920-tal.

Dekor med fleuroner, pärlkant och kannelyr. Mahogny. Fotavslut med mässinghylsor. 43 x 43 cm, höjd 47 cm.

Slitage och fläckar på tyg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage och fläckar på tyg.

Antal besök: 623