FIORINI, MARCELL. Gypsografi original sv 4 färger av Fiorini, tecken. nere till höger, numrerad 2/100.
285727. FIORINI, MARCELL. Gypsografi original sv 4 färger av Fiorini, tecken. nere till höger, numrerad 2/100.
Fiorini, Marcell (1922)
Gypsografie original en 4 coleurs de Fiorini (bak), ”L'écarté” nr 469, 1966, signerad fram höger, 2I100, på papper: Lóuvre Gravée.
Hela arkets mått: 66 x 50 cm (höjd x bredd)
Mått: 50 x 70 cm (höjd x bredd).
Fiorini, Marcell (1922)