VERNER PANTON. Vitra. 4 stolar 'Panton', vit.

2856396. VERNER PANTON. Vitra. 4 stolar 'Panton', vit.

VERNER PANTON, stolar, 4 st, ”Panton”. Design från 1959. Senare upplaga av Vitra. Organiskt formad stol av vit plast, präglad av tillverkaren på undersidan.

Varje ca.. H 82 x Sh 40 cm x B 50 x D 61 cm.

Tecken på slitage, repor.

Verner Panton (1926–1998)

Tema

Modern Design by Dieter Rams and Verner Panton

Gör en kostnadsfri värdering!

Tecken på slitage, repor.

Verner Panton (1926–1998)

Tema

Antal besök: 1 148