Bågar och skalmar i sköldpaddsfärgad plast med beslag i silverfärgad metall. Skalmen stämpelmärkt "D&L 5024 B&L RAY BAN USA WAYFARER". Etui medföljer.
Repor Bruksslitage Smuts.