MATSALSBORD i mahognyfaner, engelsk stil, 1900-talets andra hälft.
285583. MATSALSBORD i mahognyfaner, engelsk stil, 1900-talets andra hälft.
Fyrdelad pelarfot med fotavslutningar av mässingshylsor. Nedfällbara stödben.
Tre iläggsskivor á 63 cm.
Höjd 74 cm.
Längd (ihopfällt) 95 cm.
Bredd 95 cm.
Totallängd 284 cm.
Omfattande repor och slitage.
Några fläckar.
En träplugg knäckt.
Tre iläggsskivor á 63 cm.
Höjd 74 cm.
Längd (ihopfällt) 95 cm.
Bredd 95 cm.
Totallängd 284 cm.
Omfattande repor och slitage.
Några fläckar.
En träplugg knäckt.