285512. GLASSERVIS, 47 delar, Odelberg samt Odelberg junior, Kosta, 1900-tal.
Odelberg
10 likörglas
9 snapsglas
6 champagneskålar
6 selterglas
5 rödvinsglas
3 ölglas
1 sherryglas
Odelberg junior
5 vitvinsglas
1 champagneskål
1 karaff.
Åldersslitage.
Karaff med smärre spricka i ovandelens innerkant.