GOLVUR, urtavla märkt Mora, 1800-tal.

285238. GOLVUR, urtavla märkt Mora, 1800-tal.

Höjd ca 206 cm.
Lod samt pendel finns.

Bruksslitage, skador, sprickor, senare bemålad, kompletterad med nyare skruv samt snöre till lod.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 206 cm.
Lod samt pendel finns.

Nyckel/nycklar finns.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 185