SKÅP, "Talavid", Carl Malmsten, Waggeryds Möbelfabrik AB, samt STOLAR, ett par, Carl Malmsten.
285234. SKÅP, "Talavid", Carl Malmsten, Waggeryds Möbelfabrik AB, samt STOLAR, ett par, Carl Malmsten.
Med över samt underskåp.
Överskåp med med 2 st dörrar samt 3 st hyllplan inuti.
Underskåp med 2 st dörrar, 2 st lådor samt 2 st hyllplan inuti.
Längd 92, bredd 41, totalhöjd 173,5 cm.
Stolar med vadderade sitsar, ett par, sitthöjd 45 cm.
Bruksslitage, fläckar/missfärgningar, slagmärken, smärre sprickor, överskåp med stor grön fläck, 1 st stol med spackellagning undertill (över kvist).
Med över samt underskåp.