HÖRNSKÅP, vägghängt, allmoge, målning föreställande blombukett, 1700-/1800-tal.

2851279. HÖRNSKÅP, vägghängt, allmoge, målning föreställande blombukett, 1700-/1800-tal.

En välvd dörr med bakomliggande hyllplan. Längd ca 51 cm. Bredd ca 74 cm. Höjd ca 103 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage. Senare renoverad och kompletterad.

Nycklar saknas.

Tema

Lite av varje för adel, präster, borgare och bönder

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Tema

Antal besök: 452