SKRIVBYRÅ, allmoge, 1700-tal.

SKRIVBYRÅ, allmoge, 1700-tal.
2851245. SKRIVBYRÅ, allmoge, 1700-tal.

En skrivklaff med bakomliggande förvaring. Fyra lådor undertill. Längd 99 cm. Bredd 51 cm. Höjd 97 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage. Torrsprickor. Senare renoverad och kompletterad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 349