HORST JANSSEN (1929-1995). Selbst.

2848776. HORST JANSSEN (1929-1995). Selbst.

Horst Janssen (1929-1995), själv, etsning på kopparpapper, 1982, signerad och daterad i plåten, signerad längst ner till höger, med stämpel av styluskonst på baksidan, ca. 29,5 x 21 cm (plåtkant), ca. 53,5 x 39,6 cm (arkstorlek).

Svag grepp veck i kanterna på bladen, några små spår av smuts på kanterna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 623