2848199. WINDSOR STOL, ALM OCH EK, 1800-TAL.
En fåtölj från 1800-talet alm och ek Windsor, med en välvd krönskena ovanför vända stöd och en genomborrad lamellrygg upphöjd på vända ben och en krinolinbår, 92cm hög 52 cm bred 52 cm djup.
sprickor och reparation på cresting rail, stöder lös, allmänna märken och repor.