SKÅLAR i porslin, 3 st, 1900-talets första hälft, Kina.

284466. SKÅLAR i porslin, 3 st, 1900-talets första hälft, Kina.

Skålar i porslin med polykrom dekor av bland annat blommor i emaljfärger, märkta i botten, höjd 5-5,5 cm diameter 11,5 cm.

Smärre bruksslitage och en skål med litet avslag på fotringen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 651