TAKLAMPA, möjligen Orrefors, 1940/50-tal.

284424. TAKLAMPA, möjligen Orrefors, 1940/50-tal.

Blästrad kupa i glas med dekor av kronor. Kupans höjd ca 46 cm. Total höjd ca 93 cm.

Nagg och flis. Bruksslitage. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 120