284063. PORSLIN samt KERAMIK, 3 delar, Gefle, Rörstrand, Upsala-Ekeby.
Urna/Terrin, Gefle, Eugen Trost
Höjd inklusive lock, 20 cm
Bredd 24 cm
Elefant, Upsala-Ekeby, Vicke Lindstrand
Höjd 22 cm
Längd 27 cm
Skål, Rörstrand, Marianne Westman
Diameter 20 cm
Höjd 10 cm.
Elefant med nagg på betar.
Åldersslitage. Bruksslitage.