PORSLIN samt KERAMIK, 3 delar, Gefle, Rörstrand, Upsala-Ekeby.

284063. PORSLIN samt KERAMIK, 3 delar, Gefle, Rörstrand, Upsala-Ekeby.

Urna/Terrin, Gefle, Eugen Trost
Höjd inklusive lock, 20 cm
Bredd 24 cm

Elefant, Upsala-Ekeby, Vicke Lindstrand
Höjd 22 cm
Längd 27 cm

Skål, Rörstrand, Marianne Westman
Diameter 20 cm
Höjd 10 cm.

Elefant med nagg på betar.
Åldersslitage. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd inklusive lock, 20 cm
Bredd 24 cm

Höjd 22 cm
Längd 27 cm

Diameter 20 cm
Höjd 10 cm.

Elefant med nagg på betar.
Åldersslitage. Bruksslitage.

Antal besök: 1 259