284007. MATGRUPP, 6 delar, "Svensk Fur", Göran Malmvall, Karl Andersson & Söner.
Rund form, skiva i teak med lackerat underrede. En iläggsskiva (Bredd 54 cm) samt 4 stolar med stoppade sitsar. Bord diameter 110, höjd 75 cm.
Slitage, märken, repor, brännmärken, en sarg saknas på iläggsskiva.