2 krukor med reliefdekor, höjd 13 cm
Stämplade F.F Pigato, M Italy
Kruka med hänklar, höjd 15 cm, Hackefors 24
Kruka med hänklar, höjd 13 cm, Hackefors 19
Kruka med hänklar, höjd 13 cm, Hackefors 40
Kruka, höjd 10 cm
Stämplad Karlskrona, 1049/97.
Bruksslitage.
Stämplade F.F Pigato, M Italy
Kruka, höjd 10 cm
Stämplad Karlskrona, 1049/97.
Bruksslitage.