Bauhaus stol, 1920-tal.

Bauhaus stol, 1920-tal.
2836889. Bauhaus stol, 1920-tal.

Bauhaus stol från 1920-talet. Förmodligen Erich Dieckmann. Träram, vävt tyg sits och ryggstöd.

cca H 79,5 cm x Sh 40 cm x B 53 cm x D 62 cm.

Betydande tecken på ålder och användning är närvarande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 894