10 st mattallrikar, diameter 24,5 cm
10 st förrättstallrikar, diameter 22 cm
soppterrin, höjd 23 cm, 29 x 20 cm
såsskål, 20 x 13,5 cm
karott höjd 5 cm, 30 x 20 cm
kanna, höjd 17 cm, diameter 11 cm
4 st, uppläggningsfat, 41 x 23 cm, 36 x 20 cm, 30 x 18 cm, 25 x 13 cm.
bruksslitage, nagg kan förekomma.
såsskål, 20 x 13,5 cm
karott höjd 5 cm, 30 x 20 cm