Lockskål på fot med skuren samt reliefdekor av växtlighet. Förgylld insida. Lock stämplat GAB, svensk kattfot, Stockholms ortsstämpel, A9. På skålen tillkommer en oidentiferbar stämpel sist i ledet.
Höjd 15 cm.
Vikt ca 255 gram.
Repor
Bruksskick.
Höjd 15 cm.
Vikt ca 255 gram.
Repor
Bruksskick.