LOCKSKÅL PÅ FOT, silver, 1951, Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm.

283581. LOCKSKÅL PÅ FOT, silver, 1951, Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm.

Lockskål på fot med skuren samt reliefdekor av växtlighet. Förgylld insida. Lock stämplat GAB, svensk kattfot, Stockholms ortsstämpel, A9. På skålen tillkommer en oidentiferbar stämpel sist i ledet.
Höjd 15 cm.
Vikt ca 255 gram.

Repor
Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 15 cm.
Vikt ca 255 gram.

Repor
Bruksskick.

Antal besök: 677