Beduin gevär 1800-talet.

Beduin gevär 1800-talet.
2835813. Beduin gevär 1800-talet.

Beduingevär, 1800-tal. Gevär med flintlåsmekanism, järnklädsel, och ett trälager med mejslade mässingsplattbeslag på pipan och en nitad käke med horninlägg, L.152 cm.

Åldersanpassade tecken på användning och gnidning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 710