Skålar 2 st diameter 15,5 samt 20,5 cm
Skålar på fot 2 st diameter 10,5 samt 13,5 cm
Vaser 2 st höjd 12,5 samt 20 cm
Sejdel höjd 13 cm
Ljusstakar ett par höjd 14 cm.
Smärre nagg samt repor kan förekomma.
Sejdel höjd 13 cm