EN SPANSK CONQUISTADOR STIL HJÄLM.

2835087. EN SPANSK CONQUISTADOR STIL HJÄLM.

slagen, nitad och svetsad metall, med läderhakrem och stämplat med tre kronmärke, cirka 34 cm x 22,5 cm x 24 cm hög.

Denna artikel säljs på uppdrag av välgörenhetsorganisationen Julia"s House. 100% av hammarpriset kommer att gå till välgörenhet. Julias hus är ett lokalt barnhospice, ta hand om de allvarligaste sjuka barnen i Wiltshire och Dorset, som behöver 24 timmars vård för deras komplexa och ofta sällsynta medicinska tillstånd. Deras dedikerade team av sjuksköterskor och bryr sig är en livlinje för stöd, ger viktiga pauspauser för att ge utmattade familjer en paus från dygnet runt vård, hjälper till att förhindra att de når brytpunkten.

Korrosion och rost.
Knocks, scuffs, repor, märken och slitage som står i proportion till användning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Korrosion och rost.

Lawrences Wessex
Antal besök: 432