40 x 56,5 cm. Nakenmodell, ej sign.
38 x 32 cm, nakenmodell signerad EW 1922.
47 x 36 cm, stående modell, signerad EW 1922, VT.
35 x 32 cm, Stilleben, signerad EW-22, VT.
36 x 48 cm, liggande modell, signerad EW,Dec-21.