KONSOLBORD, Empire, 1800-talets första hälft.

283388. KONSOLBORD, Empire, 1800-talets första hälft.

Ben med vridna pelare samt sphinx huvuden.
Sarg med fiskfjällsdekor och maskaroner.
Träskiva med marmorering.
Längd 83 cm, b 46 cm, höjd 76 cm.

Renoverat och kompletterat.
Färgbortfall, slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Träskiva med marmorering.

Renoverat och kompletterat.
Färgbortfall, slitage.

Antal besök: 948