LJUSSTAKAR, 1 par, hängande modell med prismor, 1900-tal.

283223. LJUSSTAKAR, 1 par, hängande modell med prismor, 1900-tal.

1 par hängljusstakar i gulmetall och kristallprismor. Röda dekorkransar kring ljushållare. Varje ljusstake har plats för stearinljus av mindre modell.
Höjd inkl. kedja ca 70 cm.

Prismor saknas
Lösa delar
Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd inkl. kedja ca 70 cm.

Prismor saknas
Lösa delar
Bruksskick.

Antal besök: 1 001