VAS, LOCKBOJAN samt BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal.

283045. VAS, LOCKBOJAN samt BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått av växter och lyckotecken. Höjd 21-38 cm.

Lagning samt slitage. Lock möjligen ej original.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 911