282986. GLASÖGON samt FODRAL och ORIGINALASK, Bulgari, 1900-talets andra hälft.
Silvervita skalmar samt klara bågar med applikationer i vitmetall med strass. Slipade glas.
Bredd 13,5 cm.
Bruksslitage, ena skalmen något trög i gångärnet. Ask med slitage.