TVÅ TYSKA EFTERKRIGSTIDENS MILITÄRA RÖRA BURKAR.

2829220. TVÅ TYSKA EFTERKRIGSTIDENS MILITÄRA RÖRA BURKAR.

den första en arméstil grön aluminium vattenflaska och kopp set, flaskan stämplad MM 78, kopphandtaget stämplat HRE I/63, 21cm hög totalt, tillsammans med en armégrön metallkolv och lock, locket stämplat 120121-8955 Orucken PS 60 33, 33cm hög totalt (2).

Knocks, märken, repor, bucklor, scuffs och slitage i proportion till ålder och användning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lawrences Wessex
Antal besök: 276