Ett par ljusstakar, märkta Tinn, B.M, Norge, höjd ca 14 cm.
1 st tekanna, märkt Gamle Tenngjuteriet, Stockholm, höjd 12 cm.
1 st skål med lock, omärkt, höjd 5 cm.
Bruksslitage, repor, ljusstakar med bucklor.