2826824. ARNE VODDER. FÅTÖLJ.
2826824. ARNE VODDER. FÅTÖLJ.
Design av Arne Vodder 1960-tal.
Tillverkad av Frankrike & Son
Modell FD 164
teakram med justerbart ryggstöd/sits
Löst sittande kuddar täckta i läder.
Höjd ca.. 101 cm, bredd ca. 78 cm, sitthöjd ca. 40 cm.
Ram i teak med smärre tecken på slitage.
Kraftigt blekt läderöverdrag.
Tillverkad av Frankrike & Son
Modell FD 164
Kraftigt blekt läderöverdrag.