BORD, 7 delar i ek, 1900-tal.

BORD, 7 delar i ek, 1900-tal.
2822400. BORD, 7 delar i ek, 1900-tal.

Klaffbord i mörkbetsad massiv ek med 6 iläggsskivor à 39,5 cm.
Svarvade ben.
Mått: 135 x 64 cm, höjd 73 cm. Storlek med klaffar utfällda 135 x 90 cm, största mått med 6 ilägg 327 x 135 cm.

Bruksslitage, repor och märken, toppskivan har slagit sig.

Tema

Ett sterbhus från Limhamn

Gör en kostnadsfri värdering!

Svarvade ben.

Tema

Ett sterbhus från Limhamn

Antal besök: 338