SKÅLAR OCH BÄGARE, silver, 4 st, 1900-tal.

2821365. SKÅLAR OCH BÄGARE, silver, 4 st, 1900-tal.

Vikt totalt med träfot 460 gram. Silverskål på träfot 1934. Höjd 10 cm, diameter 15 cm, vikt 294 gram med träfot. Åttkantig silverskål GAB 1954 vikt 74 gram, silverbägare signerad Lisa Andersson Sterling 1969 vikt 32 gram. Silverbägare GAB 1947 vikt 60 gram.

Tema

Månadsauktion juni

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Månadsauktion juni

Antal besök: 373