KARL ÖRBO. "Motiv från Kolåsen", Jämtland, olja på duk, signerad Örbo och daterad -16.

282136. KARL ÖRBO. "Motiv från Kolåsen", Jämtland, olja på duk, signerad Örbo och daterad -16.

55x65 cm
Karl Gustav Örbo 1890 - 1958
Kolåsen ligger vid Skäckerfjällen.

Krackelering.

Karl Örbo (1890–1958)

Gör en kostnadsfri värdering!

55x65 cm
Karl Gustav Örbo 1890 - 1958

Krackelering.

Karl Örbo (1890–1958)

Antal besök: 2 612