SKRIN på benställning, troligen 1700-tal.

282007. SKRIN på benställning, troligen 1700-tal.

Senare invändig bemålning. Intarsiadekor på locket. Metallbeslag.Höjd inklusive benställning. Höjd 82, bredd 45, längd 50 cm.

Slitage, fläckar, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, fläckar, skador.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 604