BORDSLAMPOR, ett par, porslin, 1900-tal.

2819935. BORDSLAMPOR, ett par, porslin, 1900-tal.

Ett par bordslampor med två lampfästen vardera. Höjd ca 75 cm (exklusive lampskärm). Lampfot i porslin med dekor av blommor och fåglar i orientalisk stil.

Bruksslitage. Ej funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 200