STOLAR, 3 st, rokoko, 17/1800-tal.

281207. STOLAR, 3 st, rokoko, 17/1800-tal.

Vitmålade med grön/Blomster textil. Genombruten ryggbricka, kopplade ben med H-kryss.
Höjd 92,5 cm.
Höjd 97 cm.
Höjd 100 cm.
Sitthöjd ca 47 cm.

Slitage, senare bemålad. Färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 92,5 cm.
Höjd 97 cm.
Höjd 100 cm.
Sitthöjd ca 47 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 319