281095. SERVISDELAR, 9 delar, Hertha Bengtsson, "Blå Eld", Rörstrand.
Bestående av: 3 tekoppar med fat, sockerskål, salt och pepparströare, 1+1 uppläggningsfat, skål, kopparnas höjd ca 8 cm, längsta längd 40 cm.
Slitage, nagg, krackeleringar, missfärgningar.