Hjälm med silverplakett.
Yxa med silverplakett.
Proveniens finnes. Skada på hjälm uppkom vid släckningsarbete då en skorsten föll.
Bruksslitage.
Hjälm med silverplakett.
Yxa med silverplakett.
Bruksslitage.