SALONGSBORD, förgyllt trä samt marmorskiva, gustaviansk stil, 1900-tal.

280980. SALONGSBORD, förgyllt trä samt marmorskiva, gustaviansk stil, 1900-tal.

Röd marmorskiva.
Yttermått, diameter 44 cm.
Höjd 70,5 cm.

Bruksslitage, förgyllningssläpp, fläckar, benfäste avbrutet därav väldigt ranglig.

Gör en kostnadsfri värdering!

Röd marmorskiva.
Yttermått, diameter 44 cm.
Höjd 70,5 cm.

Antal besök: 472