280943. TAVELRAMAR, 2 st. 1800-tal.
Från vänster till höger:
Yttermått 62 x 72, tavelmått baksida 44,5 x 54,5, bildmått 42,5 x 52,5 cm
Yttermått 54 x 71, tavelmått baksida 41,5 x 59, bildmått 39 x 56,5 cm.
Från vänster till höger:
Bruksslitage, förgyllningsskador samt sprickor i förgyllningen
Bruksslitage samt ej ihopsatt.
Från vänster till höger:
Från vänster till höger: