FINGERBORGAR, 5 st, varav 4 st silver. 18/1900-tal.

280820. FINGERBORGAR, 5 st, varav 4 st silver. 18/1900-tal.

1 fingerborg, GAB, 1907, höjd 21,5 mm.
1 fingerborg, Bröderna Lundqvist, Falun, 1955, höjd 19,3 mm.
1 fingerborg, Samuel Mika Westerlund, Borgå, Finland, 1931. höjd 21,7 mm.
1 fingerborg, märkt P samt 13H, Finland, 1955, höjd 18,3 mm.
1 fingerborg, gul metall, medföljer, höjd 20,1 mm.

Slitage. Gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Gravyr.

Antal besök: 1 539