LOTHAR STRÜBBE. ”På det eviga havet i Östfriesland”. Olja på masonit.
2807950. LOTHAR STRÜBBE. ”På det eviga havet i Östfriesland”. Olja på masonit.
Lother Strübbe (född 1957 i Tettens) är en frilansande tysk konstnär. Signerad längst ner till höger: L. Strübbe. Inramad Mått: ca. Ram 32 x 26 cm, tavla 24 x 18 cm.